Mēbeļu materiāli

Laminētas MDF plāksnes

MDF (medium density fibreboard) jeb vidēja blīvuma kokšķiedru plāksne ir koksnes produkts, kurš tiek ražots no cietās un mīkstās koksnes masas atgriezumiem, pārpalikumiem. Šķiedrām tiek pievienota vaska jeb sveķu saistviela, un tad ar augstas temperatūras un mehāniska spiediena iedarbību tiek izveidoti paneļi jeb MDF plāksnes. Industriāla MDF plākšņu ražošana sākās ap 1980. gadu.

MDF ir blīvāks un daudz izturīgāks par kokskaidu plātnēm. MDF pārsvarā tiek izmantots mēbeļu ražošanā. MDF ir gan kā pamatmateriāls tālākai tiešai apstrādei, gan arī kā pamats, kas tiek tālāk apstrādāts (laminēts, krāsots utt.).

Ar MDF ir saistīti citi produkti - laminētas MDF plāksnes, ar akrilu pārklātas MDF plāksnes, ar finieri pārklātas MDF plāksnes. No MDF izgatavo dažādas liektas detaļas, kuras pēc tam apstrādā ar krāsām un lakām, kā arī frēzētas detaļas, no kurām populārākās ir krāsotas mēbeļu MDF fasādes.

Dažādas MDF plāksnes

Matraču materiāli

Bonnel atsperes matračos

Bonnel atsperēm piemīt konstruktīva īpašība – pakāpenisks vijuma balsta rādiusa samazinājums, kas ļauj izvairīties no vijumu saskaršanās. Šāda tipa atsperes, kuras ir sasaistītas viena ar otru nodrošina vienmērīgu spiediena izlīdzinājumu uz gultu un arī ērtu gulēšanas pozu. Atsperu bloks «Bonnel» ir vispopulārākais un atpazīstamākais atsperu bloku veids.

Matrača atsperes kabatiņās

Šādā matracī katra atspere tiek iestrādāta auduma kabatiņā, kas nodrošina papildus matrača stabilitāti, bet tā kā atsperes nav sasaistītas viena ar otru, tad darbojas tikai tās atsperes uz kurām tiek izdarīts spiediens. Tas nozīmē, ka šāda veida matracis būs mīkstāks.

Kokosa slānis matračos

Kokosa plātne, kas piesūcināta ar īpašu vielu uz dabīgā lateksa bāzes ir īpaši blīva un izturīga (ilgi kalpojoša), piešķirot matracim cietību un stingrību. Kokosa šķiedra neizraisa alerģiskas reakcijas. Kā pildviela piešķir matracim optimālu stingrību.

Lateksa slānis matračos

Materiāls, kas tiek gatavots, vulkanizējot kaučuka koka (Hevea Brasiliensis) sulu. Lateksa galvenā priekšrocība ir elastība, izturība un spēja izturēt lielu slodzi un vēlāk atgūt sākotnējo formu. Gaisa kanāli lateksa pildījumā nodrošina gaisa cirkulāciju un vienmērīgi izlīdzina spiedienu. Pielāgojoties ķermeņa formai, latekss nodrošina augstāko komforta līmeni. Tas ir arī anti alerģisks materiāls.

Putu poliuretāns

Putu poliuretāns jeb porolons ir mīkstas poliuretāna putas, kas sastāv 90% no gaisa un tiek izmantotas kā mīkstinošs un balstošs materiāls, kā arī lai piedotu izstrādājumiem stingrību. Lai arī mākslīgi radīts, tas ir ekoloģiski tīrs un anti alerģisks. Tiesa, nav ieteicams izmantot matračus, kas sastāv no 100% poliuretāna putām gadījumos, ja uz tā jāguļ ilgstoši vai arī jāizgulda bērni.

Flics matračos

Pārbaudīta vērtība un drošs materiāls no dabīgas vilnas, lina un kokvilnas. Tam piemīt siltumizolācijas īpašības un laba dilumizturība, kā arī spēja slāpēt trokšņus un vibrācijas.

Krēslu vadības mehānismi

Multiblock mehānisms

  • Brīvi kustināms sēdeklis un muguras balsts.
  • Iespējams sēdekli un murugas balstu bloķēt kādā no 5 pozīcijām, lai nodrošinātu optimālu un ērtu pozīciju pie galda.
  • Gludi regulējams krēsla augstums.
  • Regulējama muguras balsta pretestība ļauj pielāgot individuālu sēdēšanas komfortu.
  • Anti-šoka aizsardzība - novērš muguras balsta sitienu pa lietotāja muguru pēc kustības sviras nospiešanas. Pēc kustības sviru nospiešanas, maigi atbalstiet muguru pret balstu, lai to novietotu atpakaļ sākuma stāvoklī.

Sīkāk par šo mehānisma veidu variet uzzināt apskatot šo informatīvo video:

Informatīvi videomateriāli

Kā samontēt savas mēbeles?

°